Dodaj do obserwowanych

Ważne informacje

  • Teraz: zamknięte.

Opis

Białostocki Teatr Lalek (BTL) to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc na mapie kulturalnej północno-wschodniej Polski oraz jedna z najlepszych scen lalkowych w kraju.

Teatr działa nieprzerwanie jako scena zawodowa od 1953 roku. Prezentuje spektakle zarówno dla dzieci jak i widzów dorosłych, przygotowując w każdym sezonie teatralnym od 5 do 6 premier. Niemal każda premiera w BTL jest produkcją międzynarodową, wykorzystującą rozmaite techniki lalkowe (kukła, pacynka, jawajka, marionetka, formy plastyczne i niekonwencjonalne), formy teatru wizualnego, teatru przedmiotu, teatru maski i teatru aktorskiego.

Z BTL współpracowali najwybitniejsi twórcy sztuki lalkarskiej, m.in. Jan Wilkowski i Adam Kilian, Jan Dorman, Leokadia Serafinowicz i Wojciech Wieczorkiewicz, Andrzej Dziedziul, Piotr Tomaszuk i Tadeusz Słobodzianek.

Teatrem kierowali kolejno: Piotr Sawicki, Joanna Piekarska, Krzysztof Rau, Wojciech Kobrzyński i Wojciech Szelachowski, Marek Waszkiel. Od września 2012 r. Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym BTL jest Jacek Malinowski - reżyser, scenarzysta, profesor Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej w Warszawie.

Artystyczny kapitał zgromadzony w tym miejscu nadal promieniuje na cały kosmos polskiego teatru formy. Dzięki Białostockiemu Teatrowi Lalek oraz współpracującemu z nim Wydziałowi Sztuki Lalkarskiej, Białystok stał się nie tylko „Mekką lalkarzy”, ale został także oficjalnie włączony w poczet „Miast Przyjaznych Lalkarstwu” poprzez członkostwo w Międzynarodowym Stowarzyszeniu „AVIAMA” oraz „POLUNIMA” – Polskim Ośrodku Lalkarskim, będącym polską sekcją Międzynarodowego Stowarzyszenia Lalkarzy „UNIMA”, największej organizacji lalkarskiej na świecie.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Białystok, ul. Kalinowskiego 1
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
85742…
  • nieczynne
  • od 08:00 do 12:00
  • od 08:00 do 12:00
  • od 08:00 do 12:00, od 15:30 do 19:00
  • od 08:00 do 12:00, od 15:30 do 19:00
  • od 15:30 do 19:00
  • nieczynne
Data ostatniej aktualizacji: 30.07.2019, 09:11

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK
Teatr
Cena już od:
11,50 zł do 40,00 zł
W tym tygodniu atrakcję obejrzało
już 7 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook